Blog

Pravidelně pro vás připravujeme zajímavé články ze světa elektrokol. Pojďte zjistit více...

 
17

Rozdíl mezi městským a horským elektrokolem

29.6.2020

Setkali jste se už s pojmem městské a horské elektrokolo? Nebo jste si doposud mysleli, že elektrokola jsou všechna stejná, protože jejich motor vám pomáhá šlapat v jakémkoliv terénu? Připravili jsme přehled rozdílů mezi oběma typy. Zjistíte tak, proč je důležité si rozdílů všímat, a že nejen motor dělá ekolo.

16

Tipy na výlety na elektrokole

5.6.2020

Slunečné počasí, prodloužené víkendy a uvolněná opatření lákají cyklisty do sedel. Chcete vyrazit na výlet, ale všude v okolí jste již byli? Přináší vám několik tipů na výlety po celé České republice. Nasedněte na svůj (nebo půjčený) stroj a vyrazte poznávat kouty naší krásné republiky.

15

Jak probíhá zapůjčení elektrokola

29.4.2020

Chcete si zapůjčit elektrokolo a zajímá vás, jak bude celý proces probíhat? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém vám popíšeme, jak vypůjčení probíhá u nás.

14

Je výhodnější si elektrokolo půjčit nebo zakoupit?

17.4.2020

Přemýšlíte nad koupí elektrokola a plánujete ho aktivně využívat? Nebo jste jen sezónní jezdci, ale rádi byste zkusili něco nového? Nebo spíše zvažujete, že se na elektrickém kole alespoň jednou projedete, abyste věděli, v čem je jiné než běžný bicykl? Ať už spadáte do kterékoliv skupiny, připravili jsme pro vás přehled pro a proti koupě i zapůjčení elektrokola.

13

Jak připravit elektrokolo po zimě

26.3.2020

Letošní zima byla na většině naší republiky vcelku mírná a ve vzduchu je již cítit přicházející jaro. S rostoucími teplotami a veselejším počasím přichází čas, kdy opět vyrazíme na projížďku.

11

Jaké jsou výhody elektrokol

5.3.2020

Elektrokola jsou stále více populární. Nejedná se přitom jen o módní výstřelek poslední doby. Elektrokola přinášejí radost z pohybu na čerstvém vzduchu i těm, co už sami sil moc nemají, případně lidem, kteří by chtěli jezdit na větší vzdálenosti, ale nemají čas na potřebný trénink, a tudíž i výdrž. 

10

Ekologie a životní prostředí, elektrokola a další dopravní prostředky

30.1.2020

Ekologie a zájem o životní prostředí je pro mnohé lidi jedním z hlavních argumentů při výběru dopravního prostředku. Objevují se tak i dotazy, zda jsou ekologická elektrokola. Na toto téma sice nebyly prozatím zpracovány konkrétní studie, které by například srovnaly kola, elektrokola, motorky, automobily, elektromobily, auta na zemní plyn. 

9

Údržba elektrokola v zimě

16.1.2020

Speciální údržba elektrokola je přes zimu naprostou nutností pro to, aby bylo na jaře opět připraveno k provozu. Poradíme vám, jak se postarat o baterii, jak elektrokolo správně zazimovat a na co si dát případně pozor.

8

10 + 10 otázek pro výběr elektrokola

6.4.2019

Připravili jsme pro vás vyčerpávající přehled otázek, které jsme rozdělili do dvou skupin. Tu první o 10 otázkách doporučujeme použít každému, kdo se o elektrokolo zajímá a zvažuje jeho výběr. Zbývající otázky jsou určené pro fajnšmekry, kteří si chtějí být 100% jistí svým výběrem.

6

Jak naplánovat trasu s půjčeným elektrokolem

1.4.2018

Naplánovat správně trasu tak, abychom využili maximální dojezd půjčeného elektrokola a nedostali se do situace, kdy vám, nebo jednomu ze skupiny dojde baterie a jen za cenu úplného vyčerpání se vracíte zpět. To jsou situace, které řeší téměř každý elektrocyklista. Zde jsou naše rady.

12