Blog

Pravidelně pro vás připravujeme zajímavé články ze světa elektrokol. Pojďte zjistit více...

 
13

Jak připravit elektrokolo po zimě

26.3.2020

Letošní zima byla na většině naší republiky vcelku mírná a ve vzduchu je již cítit přicházející jaro. S rostoucími teplotami a veselejším počasím přichází čas, kdy opět vyrazíme na projížďku.

11

Jaké jsou výhody elektrokol

5.3.2020

Elektrokola jsou stále více populární. Nejedná se přitom jen o módní výstřelek poslední doby. Elektrokola přinášejí radost z pohybu na čerstvém vzduchu i těm, co už sami sil moc nemají, případně lidem, kteří by chtěli jezdit na větší vzdálenosti, ale nemají čas na potřebný trénink, a tudíž i výdrž. 

10

Ekologie a životní prostředí, elektrokola a další dopravní prostředky

30.1.2020

Ekologie a zájem o životní prostředí je pro mnohé lidi jedním z hlavních argumentů při výběru dopravního prostředku. Objevují se tak i dotazy, zda jsou ekologická elektrokola. Na toto téma sice nebyly prozatím zpracovány konkrétní studie, které by například srovnaly kola, elektrokola, motorky, automobily, elektromobily, auta na zemní plyn. 

9

Údržba elektrokola v zimě

16.1.2020

Speciální údržba elektrokola je přes zimu naprostou nutností pro to, aby bylo na jaře opět připraveno k provozu. Poradíme vám, jak se postarat o baterii, jak elektrokolo správně zazimovat a na co si dát případně pozor.

8

10 + 10 otázek pro výběr elektrokola

6.4.2019

Připravili jsme pro vás vyčerpávající přehled otázek, které jsme rozdělili do dvou skupin. Tu první o 10 otázkách doporučujeme použít každému, kdo se o elektrokolo zajímá a zvažuje jeho výběr. Zbývající otázky jsou určené pro fajnšmekry, kteří si chtějí být 100% jistí svým výběrem.

6

Jak naplánovat trasu s půjčeným elektrokolem

1.4.2018

Naplánovat správně trasu tak, abychom využili maximální dojezd půjčeného elektrokola a nedostali se do situace, kdy vám, nebo jednomu ze skupiny dojde baterie a jen za cenu úplného vyčerpání se vracíte zpět. To jsou situace, které řeší téměř každý elektrocyklista. Zde jsou naše rady.

7

Co dělat s baterií k elektrokolu v zimě?

5.3.2018

Možná se při nákupu elektrokola stihnete zeptat prodejce, jak se máte chovat k baterii během zimy, když kolo nepoužíváte. Většina z vás to však neudělá. Ten, kdo si uchová návod, se maximálně dočte, že je potřeba baterii uchovat v teple a suchu, což je mimochodem pravda. 

5

Radíme, jak vybrat správný motor pro elektrokolo

5.3.2018

Řada z vás si těžko udělá představu o tom, jaký motor a s jakými parametry si pro e-bike pořídit. Připravil jsme proto pro vás jednoduchý přehled nejdůležitějších parametrů motoru, který vám výběr eketrokola v půjčovně či v prodejně velmi usnadní.

4

Co byste měli vědět o baterii vašeho elektrokola

15.1.2018

Nejdříve pár obecných informací, které je dobře, aby uživatel elektrokola znal. Budeme se snažit při vysvětlování vyhnout zbytečně složitému popisu za asistence nic neříkajících technických výrazů, kterému by laik nerozuměl. 

3

Koupit, nebo půjčit? A na co si u elektrokola dát pozor?

5.10.2017

Přemýšlíte o elektrokole? Nákup elektrokola není zrovna lacinou záležitostí, proto vám rádi poradíme, jak optimálně postupovat. Zcela prvním krokem by mělo být seznámení se se základními teoretickými informacemi. Následně doporučujeme si elektrokolo vypůjčit - nikoli na hodinu, ale ideálně na víkend.

12